Schedule & Results (Windsor Warlocks Minor Lacrosse Association)

PrintOrganization Schedule & Results
Filter Opponents:
Game #DateTimeCategoryTeamOpponentVenueScoreResult
May 08 20198:30 PM REP-Intermediate BoysWallaceburg GriffinsLambton-Kent
May 15 20198:00 PMBMTeam 3 - WhiteTeam 2 - BlackForest Glade Arena (A)
May 16 20197:00 PMPWTeam 1 - GreenTeam 2 - BlackForest Glade Arena (A)
May 18 201910:00 AM REP-PeeWeeSarnia Pacers #2Forest Glade Arena (B)
May 18 201910:00 AM REP-PaperWeightSarnia PacersForest Glade Arena (A)
May 18 20191:00 PM REP-PaperWeightSarnia PacersForest Glade Arena (A)
May 18 20191:00 PM REP-PeeWeeSarnia Pacers #2Forest Glade Arena (B)
May 19 201910:00 AM REP-TykeSarnia PacersForest Glade Arena (A)
May 19 20191:00 PM REP-TykeSarnia PacersForest Glade Arena (A)
May 21 20196:00 PMTKTeam 1 - GreenTeam 2 - BlackForest Glade Arena (B)
May 22 20196:00 PMNVTeam 1 - GreenTeam 2 - BlackForest Glade Arena (A)
May 23 20197:00 PMPWTeam 1 - GreenTeam 2 - BlackForest Glade Arena (A)
May 24 20196:30 PM REP-BantamNewmarketRay Twinney Rec Complex Pad 1
May 25 20191:00 PM REP-BantamOwen SoundRay Twinney Rec Complex Pad 1
May 25 20197:15 PM REP-BantamMiltonRay Twinney Rec Complex Pad 1
May 26 201910:30 AM REP-BantamCloucesterRay Twinney Rec Complex Pad 1
Novice 5May 24 20196:00 PM REP-NoviceOshawaThorold Arena - Main
Novice 5May 24 20196:00 PM REP-NoviceOshawaThorold Arena - Main
Novice 12May 25 201910:00 AM REP-NoviceOrangevilleThorold Arena - Youth
Novice 12May 25 201910:00 AM REP-NoviceOrangevilleThorold Arena - Youth
Novice 17May 25 20192:00 PM REP-NoviceSt Catherine’s Thorold Arena - Main
Novice 17May 25 20192:00 PM REP-NoviceSt Catherine’s Thorold Arena - Main
Novice 28-31May 26 20199:00 AM REP-NoviceSemi Finals - TBD 9am OR 10 amThorold Arena
Novice 28-31May 26 20199:00 AM REP-NoviceSemi Finals - TBD 9am OR 10 amThorold Arena
Novice 37May 26 20192:30 PM REP-NoviceFinals Thorold Arena
Novice 37May 26 20192:30 PM REP-NoviceFinals Thorold Arena
May 24 20198:00 PM REP-Intermediate BoysWallaceburg GriffinsForest Glade Arena (A)
May 27 20198:00 PMBMTeam 2 - BlackTeam 3 - WhiteForest Glade Arena (A)
May 28 20196:00 PMTKTeam 2 - BlackTeam 3 - WhiteForest Glade Arena (B)
May 29 20196:00 PMNVTeam 2 - BlackTeam 1 - GreenForest Glade Arena (A)
May 29 20198:00 PMBMTeam 2 - BlackTeam 1 - GreenForest Glade Arena (A)
May 30 20197:00 PMPWTeam 2 - BlackTeam 1 - GreenForest Glade Arena (A)
May 31 20196:00 PM REP-TykeWallaceburg GriffinsForest Glade Arena (B)
Jun 02 201910:00 AM REP-TykeLondon Blue DevilsNichols (A)
Jun 02 201910:00 AM REP-PaperWeightLondon Blue DevilsNichols (C)
Jun 02 201911:00 AM REP-NoviceLondon Blue DevilsNichols (A)
Jun 02 201911:00 AM REP-PeeWeeLondon Blue DevilsNichols (C)
Jun 02 201912:00 PM REP-Midget BoysLondon Blue DevilsNichols (C)
Jun 02 201912:00 PM REP-BantamLondon Blue DevilsNichols (A)
Jun 02 20191:00 PM REP-PaperWeightLondon Blue DevilsNichols (C)
Jun 02 20191:00 PM REP-TykeLondon Blue DevilsNichols (A)
Jun 02 20192:00 PM REP-NoviceLondon Blue DevilsNichols (A)
Jun 02 20192:00 PM REP-PeeWeeLondon Blue DevilsNichols (C)
Jun 02 20193:00 PM REP-Midget BoysLondon Blue DevilsNichols (C)
Jun 02 20193:00 PM REP-BantamLondon Blue DevilsNichols (A)
Jun 03 20198:00 PMBMTeam 1 - GreenTeam 3 - WhiteForest Glade Arena (A)
Jun 04 20196:00 PMTKTeam 1 - GreenTeam 2 - BlackForest Glade Arena (B)
Jun 05 20196:00 PMNVTeam 2 - BlackTeam 1 - GreenForest Glade Arena (A)
Jun 05 20198:00 PMBMTeam 2 - BlackTeam 1 - GreenForest Glade Arena (A)
Jun 06 20197:00 PMPWTeam 2 - BlackTeam 1 - GreenForest Glade Arena (A)
Jun 07 20196:00 PM REP-TykeWallaceburg GriffinsForest Glade Arena (A)
Jun 08 201910:00 AM REP-NoviceSarnia PacersPoint Edward
Jun 08 201910:00 AM REP-BantamStrathroy Screaming EaglesGemini (Blue)
Jun 08 201911:00 AM REP-PaperWeightSarnia PacersPoint Edward
Jun 08 20191:00 PM REP-BantamStrathroy Screaming EaglesGemini (Blue)
Jun 08 20191:00 PM REP-NoviceSarnia PacersPoint Edward
Jun 08 20192:00 PM REP-PaperWeightSarnia PacersPoint Edward
Jun 09 201910:00 AM REP-TykeLondon Blue DevilsForest Glade Arena (B)
Jun 09 201910:00 AM REP-PaperWeightLondon Blue DevilsForest Glade Arena (A)
Jun 09 201911:00 AM REP-BantamLondon Blue DevilsForest Glade Arena (A)
Jun 09 201911:00 AM REP-Midget BoysLondon Blue DevilsForest Glade Arena (B)
Jun 09 20191:00 PM REP-PaperWeightLondon Blue DevilsForest Glade Arena (A)
Jun 09 20191:00 PM REP-TykeLondon Blue DevilsForest Glade Arena (B)
Jun 09 20192:00 PM REP-BantamLondon Blue DevilsForest Glade Arena (A)
Jun 09 20192:00 PM REP-Midget BoysLondon Blue DevilsForest Glade Arena (B)
Jun 10 20198:00 PMBMTeam 3 - WhiteTeam 1 - GreenForest Glade Arena (A)
Jun 11 20196:00 PMTKTeam 3 - WhiteTeam 1 - GreenForest Glade Arena (B)
Jun 12 20196:00 PMNVTeam 1 - GreenTeam 2 - BlackForest Glade Arena (A)
Jun 12 20198:00 PMBMTeam 2 - BlackTeam 3 - WhiteForest Glade Arena (A)
Jun 13 20196:00 PMTKTeam 2 - BlackTeam 3 - WhiteForest Glade Arena (B)
Jun 13 20197:00 PMPWTeam 1 - GreenTeam 2 - BlackForest Glade Arena (A)
Jun 15 201911:00 AM REP-PeeWeeLondon Blue DevilsForest Glade Arena (A)
Jun 15 20192:00 PM REP-PeeWeeLondon Blue DevilsForest Glade Arena (A)
Jun 17 20198:00 PMBMTeam 1 - GreenTeam 2 - BlackForest Glade Arena (A)
Jun 18 20196:00 PMTKTeam 1 - GreenTeam 2 - BlackForest Glade Arena (B)
Jun 19 20196:00 PMNVTeam 1 - GreenTeam 2 - BlackForest Glade Arena (A)
Jun 19 20198:00 PMBMTeam 1 - GreenTeam 3 - WhiteForest Glade Arena (A)
Jun 20 20196:00 PMTKTeam 1 - GreenTeam 3 - WhiteForest Glade Arena (B)
Jun 20 20197:00 PMPWTeam 1 - GreenTeam 2 - BlackForest Glade Arena (A)
Jun 22 201910:00 AM REP-Intermediate GirlsStrathroy Screaming EaglesForest Glade Arena (A)
Jun 22 201910:00 AM REP-NoviceWallaceburg GriffinsWalpole
Jun 22 201911:00 AM REP-BantamWallaceburg GriffinsWalpole
Jun 22 201912:00 PM REP-Midget BoysWallaceburg GriffinsWalpole
Jun 22 20191:00 PM REP-Intermediate GirlsStrathroy Screaming EaglesForest Glade Arena (A)
Jun 22 20191:00 PM REP-NoviceWallaceburg GriffinsWalpole
Jun 22 20192:00 PM REP-BantamWallaceburg GriffinsWalpole
Jun 22 20193:00 PM REP-Midget BoysWallaceburg GriffinsWalpole
Jun 23 201910:00 AM REP-PaperWeightWallaceburg GriffinsWalpole
Jun 23 201911:00 AM REP-TykeWallaceburg GriffinsWalpole
Jun 23 201912:00 PM REP-Midget GirlsWallaceburg GriffinsWalpole
Jun 23 20191:00 PM REP-Intermediate GirlsWallaceburg GriffinsWalpole
Jun 23 20192:00 PM REP-PaperWeightWallaceburg GriffinsWalpole
Jun 23 20193:00 PM REP-TykeWallaceburg GriffinsWalpole
Jun 23 20194:00 PM REP-Midget GirlsWallaceburg GriffinsWalpole
Jun 23 20195:00 PM REP-Intermediate GirlsWallaceburg GriffinsWalpole
Jun 26 20196:00 PMNVTeam 2 - BlackTeam 1 - GreenForest Glade Arena (A)
Jun 27 20197:00 PMPWTeam 2 - BlackTeam 1 - GreenForest Glade Arena (A)
Jul 03 20197:30 PM REP-PeeWeeWallaceburg GriffinsLambton-Kent
Jul 03 20198:30 PM REP-Intermediate BoysWallaceburg GriffinsLambton-Kent
Jul 06 201911:00 AM REP-NoviceLondon Blue DevilsForest Glade Arena (A)
Jul 06 20192:00 PM REP-NoviceLondon Blue DevilsForest Glade Arena (A)
Jul 19 20198:00 PM REP-Intermediate BoysWallaceburg GriffinsForest Glade Arena (A)
Printed from warlockslacrosse.com on Monday, May 20, 2019 at 4:32 PM